Plastik Poşet

Kategori:
Genel

Plastik poşet günümüzde naylon poşet olarak tabir ettiğimiz daha çok perakende sektöründe tercih edilen ürünlerdir. Plastik poşetlerin günlük tüketimi oldukça fazladır ve neredeyse tüm perakende satış yapan firmalar plastik poşet kullanmaktadırlar. Bu sektörde karton poşetle birlikte nonwoven kumaştan üretilen bez çantalarda zaman zaman firmaların tercihi olmaktadır ancak plastik poşetler fiyatına göre adet hesabı yapıldığında diğer ürünlerde göre oldukça fazla adetlere ulaşabilmektedir. Bu yüzden firmalar maddi durumu hesaba kattıklarında ilk olarak plastik poşet tercih etmektedirler.

Plastik poşetlerin diğer bir avantajı ise tasarım alanlarıdır. Poşet üzerindeki alanı bir tasarım alanı olarak düşündüğünüzde oldukça canlı ve başarılı grafik çalışmalar ile güzel bir poşet tasarımı ortaya koyula bilmektedir. Her ne kadar da fiyat yükselse diğer alternatif ürünlere bakıldığında adet fazlalığı müşteriyi cezbetmektedir.

Plastik poşet tercih edeceklerin önem vermesi gereken diğer bir husus geri dönüşümdür. Gördüğünüz üzere bu ürünler dünyada oldukça fazla kullanılmakta ve gerekli katkı maddesi katılmadığında doğada geri dönüşümü yılları bulmaktadır. Bu durum doğadaki canlılarla birlikte bizlere de zarar vermektedir. Bu yüzden plastik poşet siparişi verirken ürün içerisine gerekli katkı maddesinin katılmasına dikkat ediniz.

Comments are closed.