Doypack ambalaj

Doypack ambalajlar kilit özelliği olan ve kolay geri dönüştürülebilen kolay açılır paket ambalaj ürünüdür. Bir diğer adı ayakta duran torba olan doypack paket en çok kuru gıda ambalajlarında kullanılmaktadır. Bu ambalajlar rutubete karşı diğer ambalaj ürünlerine göre çok daha başarılı bir üründür. Aynı zamanda hava ve ışığa karşıda dayanıklı olmaları bakımından bir çok besin ambalajında kullanılmaktadır.

Doypack ambalajların genel özellikleri nelerdir?

  • Doypack ambalaj, rafta dik durması nedeniyle ürünü diğer ürünlere karşı bir adım öne çıkarır.
  • Kilit özelliğinin olması sayesinde kavanoz ve kutu gibi diğer ambalajların yerine tercih edilebilmektedir. kilit özelliği kapak gibi kullanılabilmektedir.
  • Doypack paketlerin kilit özelliği imalat aşamasında isteğe göre kilitsiz olarakta ayarlana bilir.
  • Çif taraflı olarak imal edilebilen bu ürünler iki farklı yüzü nedeniyle çok daha ilgi çeker bir hale getirilebilir.

Doy pack ambalajlar nerelerde kullanılır?

Özellikle kuru gıda ürünlerinin paketlenmesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Peynircilerin sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Yine kahve paketleri de doypack paket olarak tercih edilmektedir. Kuru yermiş ürünlerinin paketlenmesinde sıklıkla kullanılan bir üründür. Özellikle ürünlerinin gösterişini ön planda tutan firmalar kuru yemiş ambalajlanmasında doy pack tercih etmektedir. Baharatlarda ve kurutulmuş meyve ambalajlanmasında da yine doy pack ambalaja rastlamak mümkün. Doy pack ambalajları deterjan torbası olarak kullanımına sıklıkla rastlamışsınızdır. Özellikle çamaşır deterjanı olarak çok bilindik markalar tercih etmektedir.

Comments are closed.